SENETLE ARABA NASIL ALINIR, NEYE DIKKAT EDILMELIDIR?

Senetle araba nasıl alınır?

 

Senetle araba almak isteyenlere özel bir yazıyla birlikteyiz. “Senetle araba nasıl alınır?” sorusunu bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız. Senetle araba, vadeli araba, taksitle 2.el araba veya senetle 2.el araba almak günümüzde oldukça kolay görünüyor. Özellikle wowwo gibi önemli bir marka da bu işe girerek senetle 2.el araba satışına başladı.

 

Özellikle banka ile uğraşmak istemeyenlere ya da kredisi çıkmayan kefil bulamayan müşteriler için kefilsiz, koşulsuz senetle araba sahibi olma sistemi giderek yaygınlaşmaya başlıyor. İkinci el araba sektöründe giderek yaygınlaşan vadeli araç satışında araç bedelinin en az % 30’luk kısmı peşinat olarak alınmaktadır. Kalan kısmı olan % 70’lik bölümüne ise, firmadan firmaya vade farkı değişiklik göstermektedir, % 1,49 ile % 2,5 oranlarına kadar vade farkı alınmaktadır.

 

Bu açıdan senetle 2.el araba alırken sizden yüksek miktarda faiz almak isteyen firmalara sakın güvenmeyin. Çünkü banka kredisinde de en yüksek miktar % 1,79 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu açıdan % 1,79’dan fazla vade farkı koyan firmalardan sakın 2.el bir araç almayın.

 

Önemli noktalardan biri de senetle araba alırken mutlaka ekspertiz yaptırın. Aracın orijinal km’de olup olmadığını, Tramer kaydını ve ekspertiz raporunu mutlaka kendiniz yaptırın. Bu işlemleri yaptırmadan senetle 2.el araba almayın.

 

Birçok galeri senetle 2.el araba satarak çok büyük gelirler elde etmeye başladı. Özellikle bu işin sahtekârlık kısmını iyi yapan bazı galeriler araç hayali kuran insanlara araç bedelinin neredeyse iki katını ödetecek oranlar yüklediler. Bundan dolayı da ödeme sorluğu çeken müşterilerin araçlarına hemen el koyup ödedikleri taksitleri de sıfırladılar. Bundan dolayı da küçük galerilerden sakın senetle araç almayın.

 

Önemli noktalardan biri de senetle veya peşin araç alırken yapmanız gereken işlemlerden biri galericiye kesinlikle güvenmemektedir. Size aracın ekspertizi elimizde var. Ekspertiz yaptırmanıza, paranızı boşa harcamanıza gerek yok deniliyorsa eğer buna sakın güvenmeyin ve aracı almaktan vazgeçin. Bu şekilde birçok insan kandırılmıştır.

 

Bundan dolayı senetle araç alacaksanız mutlaka aracın durumunu iyi öğrenin ve kaliteli büyük firmalardan senetle araç alın.

 

 

 

Bu ilana benzer arama terimleri: